Obchodní podmínky

 

OBCHODNÍ PODMÍNKY

Nabízené služby

Focení dětí, rodin, těhotenské focení a focení svateb.

Způsob objednání fotografování

Objednání služeb je možné telefonicky, emailem, zprávou na Facebooku či Instagramu. Objednáním služeb se zavazuje, že jste se seznámili s obchodními podmínkami, se stylem mé práce i úprav a s ceníkem. Termín je pevně zarezervovaný až po uhrazení zálohy.

Délka fotografování

Délka fotografování se odvíjí od zvoleného balíčku. U dětských, rodinných a těhotenských focení je délka fotografování hodinu až hodinu a půl.

U svatebního fotografování dle balíčku od 3 hodin do 10 hodin. 

U mini focení je délka cca 20 – 30 minut.

Cena za fotografování a její splatnost

Ceny jednotlivých balíčků jsou uvedeny na webových stránkách www.noemiphoto.cz v sekci Ceník.

Záloha je splatná do dvou dnů od rezervace termínu. V případě neuhrazení zálohy do dvou dnů si vyhrazuji právo nabídnout termín dalším zájemcům. Záloha je nevratná.

Cena za fotografování je splatná nejpozději v den focení na bankovní účet č. 2072766012/3030. Způsob platby je pouze převodem na účet. U svatebních balíčků je cena splatná nejpozději v den konání svatby.

Počet fotografií v balíčcích se může lišit. Cena každé další fotografie nad rámec balíčku je 100,- Kč.

Výběr fotografií a délka zálohy dat

Do týdne od termínu fotografování zasílám náhledy fotografii v elektronické podobě k vašemu výběru. Počet fotografii v náhledu je individuální a zcela v režii fotografa.

Po vašem výběru fotografie upravuji a zasílám hotové fotografie – do týdne, u svateb do 4 týdnů.

Fotografie zálohuji po dobu jednoho roku od termínu focení.

Úprava a retuš

U fotografií provádím základní úpravy a retuš - jas, kontrast, barevné doladění a odstranění např. modřin, škrábanců či akné. 

Součástí ceny není grafická ani jiná úprava oblečení. Součástí ceny není změna proporcí a dalších větších grafických úkonů.

Barevný nádech fotografií je dílem kreativity fotografa. Fotografie upravuji tak, aby odpovídaly mému fotografickému stylu.

Formát fotografií

Fotografie předávám ve formátu JPEG v plném rozlišení pro tisk, a na vyžádání zmenšené fotografie pro web, v digitální podobě. Fotografie je možné předat také na USB disku za cenu 300,- Kč (USB disk je součástí všech svatebních balíčků bez dalšího poplatku).  

Soubory formátu RAW, a neupravené fotografie, neposkytuji.

U svatebních balíčků je součástí tištěná forma. Velikost fotografií je 13x19, je možné se domluvit i na jiné velikosti. U ostatních balíčků je možné tisk fotografii dokoupit a to formát: 10x15 cm za cenu 10,- Kč/ks, 13x18 cm za cenu 16,-Kč/ks. Větší formáty po domluvě.  

Termín dodání

Dodání fotografií provádím do týdne od data Vámi zaslaného výběru. U svateb je tato doba cca 4 týdny. Expresní dodání fotografií do druhého dne je za poplatek 1500,- k balíčku.

Ve svatební sezóně od května do září se může délka zakázek protáhnout i na 6 týdnů od data výběru.

Pozdní příchod

Pozdní příchod na domluvené fotografování není důvodem pro prodloužení časového harmonogramu fotografování. Opozdíte-li se o více jak 30 minut, vyhrazuji si právo fotografování zrušit bez nároku na vrácení platby. Opozdím-li se já, za každých 10 minut čekání dostanete jednu fotografii navíc zdarma.

Zrušení a změna termínu

V případě zrušení termínu ze strany zákazníka je částka nevratná. V případě zrušení z mé strany jsem povinna vám vrátit celou uhrazenou částku.  

V případě nepříznivého počasí (déšť) je možná změna termínu.

První změna termínu je možná bez dalšího poplatku. Druhá a každá další změna termínu bude považována jako zrušení a nové objednání.

Reklamace

Reklamace je možná nejpozději do dvou měsíců od data dodání fotografii.  

Fotograf nemá odpovědnost za špatně odvedenou práci vizážistky či kadeřnice.

Také není důvodem k reklamaci nespokojenost s Vaším vzhledem, špatně zvoleným oblečením, odrostlými a neumytými vlasy, neupravenými nehty, nevyžehleným oblečením atd.

Důvodem reklamace také není rozdílné vnímání barevnosti fotek či představa zpracování fotek dle zákazníka, která je zcela odlišná od stylu fotografa.

Reklamace USB disku je možná pouze na základě technické vady nosiče, nejdéle však do jednoho měsíce.

Nepřebírám odpovědnost za vzhled, kvalitu tisku, provedeného u jiných dodavatelů. Mohu garantovat tisk pouze u mnou nabídnutých tiskáren.

Jiná ujednání

Podle zákona č.121/2000 sb. (autorský zákon) je autor (fotograf) držitelem autorských práv. Není dovoleno využívat fotografie ke komerčním účelům, propagaci či prodeji třetí straně bez předchozího písemného souhlasu fotografa. Také není dovoleno jakkoliv fotku upravovat.

Má prezentace Vašich fotografií je pouze s Vaším souhlasem. Je také možné se domluvit, které konkrétní fotografie do svého portfolia zařadím.

V případě ztráty USB disku Vám mohu za poplatek 300,- vyhotovit nový, pokud ovšem neuběhla doba pro úschovu dat.

V případě konání fotografování mimo Novou Včelnici (popř. Jindřichův Hradec, Kamenici nad Lípou) je účtované cestovné a to ve výši 5,- Kč/km nad 25 km od Nové Včelnice.